Ziemassvētku eglīšu kopšana

Ziemassvētku eglītes Rīgā un Pierīgā

Eglīte ir pati galvenā Ziemassvētku sastāvdaļa. Kad eglīte tiek ienesta pa mājas durvīm, svētku atmosfēra piepilda visu mājokli un apbur tā saimniekus. Lai viss noritētu nevainojami, SilverTree.lv komanda vēlas dalīties ar dažiem padomiem, kas palīdzēs pareizi uzturēt un kopt eglīti, lai izvairītos no negaidītiem pārsteigumiem, piemēram: eglītes nokalšanas vai skuju nobiršanas.

Cik ilgi Ziemassvētku eglītes saglabājas svaigas?

Pirmkārt, mums ir jāsaprot, ka eglītes ir dabas veidojums, tāpēc tās, tāpat kā citi augi (piemēram, rozes), laika gaitā nokalst.

Tā dēvētās dāņu eglītes (lat. Nordman Fir) istabas temperatūrā sāk novīst jau pirmajā nedēļā. Parasti šī eglīšu šķirne skujas nemet. Tāpēc arī vīstot eglītes turpina izrotāt un iepriecināt jūsu mājokli. Šīs šķirnes eglītes var palikt zaļas un nenovīst istabas temperatūrā līdz pat 3 nedēļām. Tas atkarīgs no istabas temperatūras un mitruma.

Tradicionālajām latviešu eglītēm (latīņu: Picea Abis) mēdz birt skujas. Tradicionālajām eglītēm skujas sāk birt jau pirmajā nedēļā pēc to ievešanas Jūsu mājās. Istabas temperatūrā tradicionālās latviešu eglītes skujas tur līdz pat 2 nedēļām. Tas atkarīgs no istabas temperatūras un mitruma.

Tā kā mēs strādājam ar iepriekšējām rezervācijām Ziemassvētku eglītēm, mēs iesakām rezervēt savu eglīti pēc iespējas ātrāk, pat ja jums nav precīzi zināms, kad vēlaties to saņemt. Jūs vienmēr varat mainīt piegādes datumu un laiku.

Katru gadu mēs izpārdodam mūsu Ziemassvētku eglītes arvien agrāk. Tāpēc laba ideja negaidīt līdz pēdējam brīdim, lai izvairītos no kvalitatīgas eglītes meklēšanas veikalos vai plačos.

Ietaupīsim Jūsu dārgo laiku kopā!

Kad izrotāt Ziemassvētku eglīti?

Katru gadu attīstās tendence sākt rotāt Ziemassvētku eglītes arvien agrāk.

Lai nodrošinātu, ka Jūsu svētku eglītes saglabā pieņemamu izskatu un “svaigumu” ne tikai līdz Ziemassvētkiem, bet arī Jaungada svētkiem, mēs iesakām:

 • Rotāt Ziemassvētku eglītes ne agrāk kā 15. decembrī.
 • Latviešu tradicionālās eglītes var rotāt pat vēlāk, sākot no 20. decembra.

Tomēr, ja vēlaties ilgāku laiku baudīt galveno svētku dekorāciju, varat uzglabāt eglītes savā balkonā vai terasē. Ziemassvētku eglītes ārtelpās var uzglabāt gan iepakotas, gan neiepakotas, gan arī izrotātas. Pie zemas temperatūras eglītes ieslīgst ziemas miega stāvoklī, tāpēc tās var saglabāt savu sākotnējo izskatu līdz pat 3 mēnešiem!

Ja tomēr vēlaties ilgāku laiku baudīt svaigu Ziemassvētku eglīti mājas iekštelpās pie istabas temperatūras, iesakām rezervēt 2 eglītes ar atšķirīgiem piegādes datumiem. Mēs piegādāsim pirmo eglīti pēc pieprasījuma, un otro atbilstoši tuvāk Ziemassvētku periodam vai citam Jūsu izvēlētam datumam.

Ziemassvētku eglīšu kopšana

Gan nordmann eglītes, gan latviešu tradicionālās eglītes sāk pamosties no ziemas miega, nonākot istabas temperatūrā. Tāpēc ir būtiski tās atturēt no siltuma avotiem:

 • Radiatoriem;
 • Kamīna;
 • Apsildāmās grīdas (palieciet zem eglītes kādu biezāku paklāju vai statni).

Jo augstāka ir istabas temperatūra, jo ātrāk eglītes izžūst. Lai saglabātu Ziemassvētku eglītes svaigumu pēc iespējas ilgāk, ieteicams samazināt istabas temperatūru līdz vismaz 20 grādiem Celsija.

Ļoti būtiski ir nodrošināt eglītēm ūdeni. Atkarībā no eglītes izmēra un telpas, kurā tā atrodās, tās var uzņemt 1-2 litrus ūdens dienā. Tāpēc grieztajām eglītēm ir nepieciešams statīvs ar ūdens rezervuāru.

Jūs varat iegādāties īpaši izturīgu statīvu mūsu internta veikalā, kas palīdzēs atrisināt problēmu ar eglītes novietojumu un laistīšanu.

Esam pamanījuši, ka dažādu iemeslu dēļ eglītes var nedzert ūdeni – par to nevajag uztraukties. Tā kā eglītes tiek audzētas mitrā jūras klimatā, tās arī absorbē ūdeni caur skujām. Šī iemesla dēļ mēs iesakām izmantot ūdens smidzinātāju un regulāri laistīt eglītes skujas. Tas jādara vismaz 1-2 reizes dienā.

Podiņos audzētu Ziemassvētku eglīšu kopšana

Visas mūsu eglītes podiņos tiek audzētas šajos podiņos. Tas nozīmē, ka tās netika izrautas vai izcirstas un vienkārši ievietotas podiņā (šādas eglītes gandrīz nekad neizdzīvo). 

Kopšanas un uzglabāšanas ieteikumi podiņos audzētām eglītēm ar saknēm ir gandrīz tādi paši kā grieztajām eglītēm. Svarīgi ir tās regulāri aplaistīt, apsmidzinātskujas ar ūdeni un turēt tālāk no siltuma avotiem. Papildus var novietot ledus gabaliņus zemē podiņā – tas palīdzēs atdzesēt eglīti un palēninās tās izžūšanas procesu.

Lai pavasarī veiksmīgi pārstādītu podiņos audzētās eglītes ar saknēm, nav ieteicams tās pārāk ilgi turēt istabas temperatūrā. Mēs iesakām ilgāk par 5 dienām no vietas neuzglabāt eglīti podiņā istabas temperatūrā. Pēc 5 dienām istabas temperatūrā, eglīti vajadzētu iznest ārā vai nolikt uz balkona. Vajadzības gadījumā eglīti var ienest atpakaļ istabā pēc nedēļas, bet pēc dažām dienām eglīte atkal jāiznes ārā.

0
  Jūsu grozs
  Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties uz veikalu
  Jums var būt nepieciešams arī...